Sbírka ukončena:

Pomoc pro Alenu bojující s rakovinou a její dvojčata Honzu a Láďu

Vybráno 0 Kč 1 472 901 Kč
1 500 000 Kč
 -
2 004 dárců
Celkem se zapojilo
735 Kč
Průměrná výše daru
50 000 Kč
Nejvyšší dar
68 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc pro Alenu bojující s rakovinou a její dvojčata Honzu a Láďu

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Richard Svoboda
Datum přidání
22. 3. 2024
Poslední aktualita

13. 6. 2024 10:44

Čerpání sbírky

Dobrý den všem dárcům. Celá výše vybrané částky již byla připsána na náš účet. Děkujeme!!! Též velké poděkování Donio.cz za rychlost vyřízení a vstřícnost. Jste opravdu úžasní. Vybranou částku již čerpáme na úhradu nájemného, potraviny, oblečení pro dvojčata a vybavení dětského pokojíčku. Maminku to klukům sice nevrátí, ale dalo jim to velkou šanci žít lépe a na úrovni. Kluci, přeji Vám do života už jen vše dobré a ať se Vám daří.

Všem hodně zdraví a hezký den.

Richard Svoboda

Zakladatel sbírky

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Velmi smutný příběh Aleny (49), samoživitelky a maminky dvojčat Honzíka a Ládíka (14), které nadevše miluje se začal odehrávat v roce 2020, kdy jí byla diagnostikována velmi agresivní forma rakoviny.

Situace nebyla dobrá, jelikož i paní doktorka, která jí nález sdělovala, jí přinesla bonboniéru a plakala se slovy, že je jí to moc líto a to hlavně kvůli jejím dvojčatům, jelikož dle jejího názoru je situace opravdu vážná. Prvotní vyšetření prokázalo rakovinu tlustého střeva a jater. Při první operaci byla Aleně odebrána část tlustého střeva. O změnách stravovacích návyků ani nemluvím. Alena je však bojovnice a už hlavně kvůli svým dětem to nechtěla vzdát a chtěla je vychovat navzdory nemoci až do dospělosti a tak podstoupila léčbu chemoterapií se všemi jejími důsledky. Při dalším vyšetření již rakovina metastázovala i navzdory léčbě znovu do jater (chirurgicky odstraněno 72%) a všech ženských orgánů (chirurgicky odstraněno 100%). Tyto operace sebou nesly nemalé komplikace s dýcháním a jelikož Alena již sama dýchat nedokázala skončila na plicní ventilaci, kde jí postupně bylo z plic odsáno 1,75 litru tekutin. Aby toho nebylo dost, tak se přidal COVID 19 společně se Zlatým stafilokokem, který zajistil, že pooperační rána velmi hnisala a její hojení bylo velmi pomalé.  Boj s rakovinou vrcholil a neutuchající síla žít a vychovat své děti dávala Aleně sílu i navzdory špatným výsledkům. Je úžasná. Nevzdala to!!! Slovo nejde v jejím slovníku neexistuje a se slovy „každý kdo tvrdí, že něco nejde byl překonán tím, kdo to dokázal“ se s urputnou silou vrhla do dalšího boje s rakovinou. Další vyšetření zasadilo Aleně zničující ránu, jelikož rakovina zasáhla už i její plíce s mnoha ložisky a je tak bohužel zcela neoperativní. Alena to ani tak nevzdala a pomocí chemoterapie dále bojuje s rakovinou více než 3 roky. Nyní je již rakovina ve stádiu, kdy chemoterapie neúčinkuje a Alena byla z chemoterapie přeřazena na alternativní výzkumnou léčbu nových preparátů.

Alena je v tuto chvíli již více než 3 roky v invalidním důchodu. O svá dvojčata se snaží starat jak nejlépe dokáže, ale pod tíhou nemoci a velkého vyčerpání je většinu dne odkázána na lůžko a zvládne jen základní denní činnosti. Její dvojčata jsou úžasná a dle svých možností obstarávají nákupy a snaží se jak jen můžou své mamince pomoci. Je to pro ně ale velmi obtížné, zvládnout školu, úkoly, tréninky, nákupy, nádobí, úklid a ještě se starat o maminku. Kluci jste úžasní a máte můj velký obdiv. Takhle předčasně dospět a o všechno se postarat je opravdu velmi obdivuhodné. Vím, že je to pro vás velmi psychicky náročné dívat se, jak se Vám maminka ztrácí před očima. Držím palečky a vždy Vám budu velkou oporou. Osobně Vám obratem zasílám 10.000Kč. Váš rodinný přítel Richard

Velké poděkování také patří mému nejlepšímu kamarádu Láďovi (46), který je zaměstnán jako čalouník a nabídl se, že bude Aleně též pomáhat jak to jen půjde. Láďa se k Aleně přistěhoval před cca třemi roky a popdporuje ji nejenom psychicky, ale i finančně. Částečně pomáhá s nájmem, s domácími pracemi a bere kluky na výlety a do přírody, aby si zatím mohla maminka odpočinout. Dokonce jim poskytl i vlastní chatu.              Láďo díky.....jsi chlapák.

Komu pomůžeme?

Sbírkou pomůžeme Aleně, aby svíčka jejího života svým jasným světlem vyzařujícím lásku hořela a hřála co nejdéle a aby mohla prožít šťastné chvíle se svými dvojčaty. Jistě též velmi pomůžeme jejím dvojčatům Honzíkovi a Ládíkovi v jejich nelehkém osudu. Invalidní důchod není veliký a nepokryje náklady na domácí péči, bydlení a základní potřeby celé rodiny. Tím, že přispějete nebudete jen anonymní dárci a nepošlete jen peníze, ale přidáte se k Aleně ruku v ruce na její cestě v boji proti osudu. Budete součástí jejího života. Ve dvou se to opravdu lépe táhne a co teprve, když nás budou tisíce. Jsem přesvědčen, že Alena bude denně cítit vaši podporu ve svém srdci a nikdy na vás nezapomene.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity k úhradě zdravotnických služeb při domácí péči, rehabilitaci, polohovací lůžko, invalidní vozík, doplňky stravy, bažanta, toaletní židli, pleny.

K částečné úhradě nájmu a provozních nákladů spojených s bydlením tak, aby v nájemním bytě skýtajícím jejich poslední útočiště mohli bez obav z vystěhování klidně žít.

Dále budou finanční prostředky použity pro dvojčata na oblečení, boty, základní potřeby dětí, na jejich kroužky, které jim aspoň na chvilku dají možnost být zase těmi malými dětmi, které zapomenou na to, co jim osud přichystal. Tyto prostředky přinesou do rodiny aspoň trochu klidu a harmonie v této nelehké zkoušce.

Pokud by se vybralo více financí použily by se na nezbytné vybavení dětského pokojíčku.

                        Alenko drž se.....jsme s tebou.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

13. 6. 2024 10:44

Čerpání sbírky

Dobrý den všem dárcům. Celá výše vybrané částky již byla připsána na náš účet. Děkujeme!!! Též velké poděkování Donio.cz za rychlost vyřízení a vstřícnost. Jste opravdu úžasní. Vybranou částku již čerpáme na úhradu nájemného, potraviny, oblečení pro dvojčata a vybavení dětského pokojíčku. Maminku to klukům sice nevrátí, ale dalo jim to velkou šanci žít lépe a na úrovni. Kluci, přeji Vám do života už jen vše dobré a ať se Vám daří.

Všem hodně zdraví a hezký den.

Richard Svoboda

Zakladatel sbírky

30. 5. 2024 10:23

Ukončení sbírky

Dobrý den,

dnešním dnem byla sbírka ukončena. Děkujeme tímto všem našim dárcům. 100% peněz bude použito na pomoc dvojčatům.

Kluci, přeji Vám do života hodně štěstí.

Richard

25. 5. 2024 11:10

Smuteční projev pro maminku – pohřeb

Drahá rodino, přátelé a milí dárci,

děkujeme Vám, že jste ve čtvrtek s námi sdíleli náš žal. Naše maminka by jistě byla šťastná, kdyby věděla, kolik lidí se dnes sešlo, aby si ji připomnělo a vyjádřilo jí úctu. Všem nám byla blízká srdci a věřím, že na ni nikdo z nás nezapomene. Věnujme ji teď, prosím, tichou vzpomínku a pozvedněme sklenku a připijme si na naši milovanou maminku a kamarádku. Vždy budeš maminko v našich srdcích a stále budeme cítit tvou lásku, kterou nám z nebíčka budeš posílat. Slibujeme ti, že z nás vyrostou silní a poctiví chlapi, aby jsi na nás i tam nahoře mohla být pyšná.

Tvoji synové Honza a Láďa 

Kluci,

rvalo mi to srdce, když jsem vaši maminku v rakvi viděl naposledy.  Pohladil jsem ji po vlasech, dal jí poslední sbohem a držíc ji za ruku jsem ji se slzami v očích slíbil, že se o vás postarám a budu nad Vámi držet ochrannou ruku, jak to jen bude potřeba. Vždy tady pro Vás budu a vždy se na mě můžete obrátit. Kdykoliv!!! Cílová částka je již skoro vybraná (chybí 60tisíc) a společně se všemi dárci to dokážeme.

Vám všem milí dárci tímto ze srdce děkujeme. Pomůžete klukům postavit se na vlastní nohy.

Richard Svoboda

zakladatel sbírky a rodinný přítel

20. 5. 2024 9:11

Prodloužení sbírky

Dobrý den, 

sbírku jsem za laskavé podpory Donio.cz prodloužili až do vybrání potřebné částky 1,5 milionu. Všem znovu moc a moc děkujeme za vaše dary. Sbírka bude po dosažení cílové částky ukončena.

S přáním hezkého dne Richard Svoboda

18. 5. 2024 18:32

Anna Julie Slováčková a její slova podpory

https://www.youtube.com/watch?v=vhqHkJynl6s

Velké poděkováni Anně Julii Slováčkové za její podporu. Moc děkujeme. Přejeme ti Aničko, aby jsi svůj boj s touto zákeřnou nemocí vyhrála. Děkuji též tímto všem přispěvovatelům. Pokud byste nám toto video sdíleli na svých sociálních účtech, tak by to věci moc a moc pomohlo.

Toto je pravděpodobně poslední aktualita tohoto smutného příběhu, a tak bych Vám všem rád popřál pevné zdraví a hodně štěstí v životě.

Za Alenku prosím podržte minutu ticha.

Obě dvojčata hrají zítra (neděle19. 5. 2024 ve 12:30) fotbalový zápas na stadionu SK Hostivař, Švehlova 1362/36, Praha 10. Tak pokud byste je chtěli přijít podpořit, tak jste srdečně zváni. Po dohodě s trenérem bude za Alenku před zápasem minuta ticha. Přijďte ji prosím dát všichni poslední sbohem.

Děkuji

Zakladatel sbírky a rodinný přítel Richard Svoboda

15. 5. 2024 18:26

Poslední sbohem

S velikou lítostí v srdci Vám všem musím oznámit, že jasný plamen Aleniny svíčky života dnes definitivně uhasl. Přeji ti Alenko, aby tvé nebeské plavidlo plulo jen v klidných vodách a aby tvá duše našla nahoře klid a porozumění. Alenko, slibuji ti tímto, že o tvá dvojčata se s tvým přítelem Láďou postaráme, jak jen nejlépe dovedeme a zajistíme jim domov a klidný život až do jejich dospělosti a samozřejmě i poté.

Všem pozůstalým bych tímto rád vyjádřil upřímnou soustrast.

Všem dárcům, kteří jste přispěli bych chtěl tímto moc poděkovat. Sbírka nyní velmi pomůže oběma dvojčatům na cestě k jejich dospělosti. Bohužel nemáme v tuto chvíli dostatek prostředků toto zajistit, a tak bych vás všechny, kteří jste přispěli chtěl ještě jednou velmi pokorně porosit, jestli byste nám v této těžké životní zkoušce pomohli a nepřispěli znovu. Přispělo vás více než 1000. Pokud byste každý vložil znovu aspoň 500,-Kč, nebo více (dle vašich možností), tak by to dvojčatům neskutečně pomohlo a dalo by jim to šanci na lepší život, i když jim to maminku nikdy nevrátí. Sbírka však potrvá už jen do neděle, takže pokud nám chcete pomoci, tak prosím neváhejte.

Přeji hezký den

Zakladatel sbírky a rodinný přítel Richard Svoboda

19. 4. 2024 7:44

Poděkování

Ahoj všem,

chtěla bych opět moc a moc poděkovat všem malým i velkým dárcům, kteří mě podpořili v této nelehké době. Jste neuvěřitelní!!!  A je vás tolik, že mi to až vhání slzy do očí. Tolik dobrých duší a otevřených srdcí. Tolik úžasných lidí, kteří stojí po mém boku a podávají mi pomocnou ruku, i když mě vůbec neznají. Kráčíte vedle mě každý den, neviditelní, neslyšitelní, ale vždy blízko.

Též moc děkuji za podporu ZŠ Hornoměcholupská, kam moji kluci dochází.              

Síla lásky je nezměrná, její hloubka nekonečná a její schopnost uzdravit neocenitelná.                      

Děkuji Alena

28. 3. 2024 10:38

Poděkování

Ahoj všem, dnes je mi trochu lépe a tak jsem našla sílu Vám všem, kteří jste mě v této obtížné životní zkoušce podpořili poděkovat. Jste opravdu úžasňáci. Ani jsem v tak obrovskou podporu nedoufala. Jsem moc ráda, že se v této době ještě najdou lidé, kteří mají dobré srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Dává mi to sílu věřit v lepší zítřek a možnost soustředit se na boj s touto zákeřnou nemocí. Nevzdávám to!!! Budu bojovat. Chci tady být pro vás a své děti. Ráda bych jim byla dobrou matkou a podporovala je až do dospělosti. Chtěla bych vidět, jak z těchto mých chlapců vyrostou zdatní muži.

Pokud by Vás ještě napadlo kde tuto sbírku sdílet, tak to prosím udělejte. Budu ráda za jakoukoliv podporu. 

Děkuji a přeji krásný den Alena

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
9 150 Kč  •  11. 6. 2024 2:50
Milý dárce
300 Kč  •  29. 5. 2024 11:01
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  29. 5. 2024 10:54
Dárce, který je pro každou dobrost
2 200 Kč  •  29. 5. 2024 7:18
Milý dárce
200 Kč  •  28. 5. 2024 14:18
Milan B.
300 Kč  •  27. 5. 2024 22:56
Držte se kluci.
DobroDárce
200 Kč  •  27. 5. 2024 20:25
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  27. 5. 2024 16:51
Dobrosrdečný dárce
50 Kč  •  27. 5. 2024 12:37
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  26. 5. 2024 19:51
Velkorysý dárce
90 Kč  •  26. 5. 2024 17:35
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  26. 5. 2024 11:05
Laskavý dárce
5 000 Kč  •  26. 5. 2024 9:29
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  26. 5. 2024 8:51
Laskavý dárce
600 Kč  •  25. 5. 2024 21:49
Velkorysý dárce
50 Kč  •  25. 5. 2024 19:37
Michaela R.
1 000 Kč  •  25. 5. 2024 19:12
Kluci držte se.
Štědrý dárce
111 Kč  •  25. 5. 2024 17:19
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  25. 5. 2024 17:19
M.
163 Kč  •  25. 5. 2024 14:43
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  25. 5. 2024 14:22

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat