Sbírka ukončena:

Podpořme Petříkův nástup do školy, trpí atypickým autismem

Vybráno 0 Kč 1 500 Kč
20 000 Kč
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
375 Kč
Průměrná výše daru
600 Kč
Nejvyšší dar
95 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Podpořme Petříkův nástup do školy, trpí atypickým autismem

Vybráno 0 Kč 1 500 Kč
20 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
28. 7. 2022

Představení sbírky

Chceme pomoci mamince samoživitelce Daně, která pečuje o handicapovaného syna, přičemž sama má 60% oboustrannou ztrátu sluchu. Petřík chce tento rok s podporou asistenta pedagoga nastoupit běžnou školní docházku, maminka proto žádá o podporu se školním vybavením, ale také dalšími potřebami spojenými s náročnou péčí o syna – jako je třeba speciální strava nebo canisterapie, kterou Petřík navštěvuje a moc mu pomáhá, nebo například pohybový kroužek.

Komu pomůžeme?

Petříkovi je 8 let, v roce 2018 mu bylo diagnostikována porucha pozornosti s hyperaktivitou, vývojová dysfázie, dětská emoční porucha s úzkostnými adaptačními potížemi a atypický autismus. Petřík má potíže s komunikací, potýká se s emoční labilitou, obtížně snáší změny a často se u něho vyskytují nepředvídatelné zvraty v chování (afekty, pláč, řeč nahrazována mručením, křečovité ztuhnutí těla, úzkosti, fobie). Pro maminku bylo velmi náročné v ohledu na svůj handicap najít zaměstnání, ale pracuje alespoň na částečný úvazek. Práci se snaží co nejlépe skloubit s péčí o syna, kterého vyučuje i doma, situace je ale samozřejmě náročná a výdaje se školní docházkou porostou. Proto chceme podpořit paní Danu a usnadnit Péťovi nástup do školy.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finance ze sbírky budou použity na nákup školních pomůcek pro Péťu (aktovka, sešity, penál, přezůvky ad.), dále i ošacení a obuv, školní obědy, také výukové materiály pro domácí výuku, laminaci těchto materiálů, dále školní výlety, kroužky nebo canisterapie. Paní Dana všem dárcům předem ze srdce děkuje, bude vděčná za jakýkoliv příspěvek pro Péťu.

*Jméno v příběhu bylo na přání maminky změněno.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Hanka
600 Kč  •  27. 9. 2022 14:14
🍀
Barbora
400 Kč  •  23. 9. 2022 23:13
Držím vám oběma palce a přeji Petříkovi, ať se mu ve škole líbí!
Velkorysý dárce
300 Kč  •  10. 8. 2022 21:58
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  6. 8. 2022 9:21

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat