Pomáháme silným příběhům i dobrým nápadům

#DonioRodina

Donio

Donio je platforma pro všechny, kteří chtějí změnit svůj nebo něčí životní příběh. Ať už založíte sbírku na komunitní zahradu, na výdaje spojené s nákladnou léčbou nebo máte nápad na podnikání, můžete požádat o pomoc veřejnost a podpořit svůj příběh přes Donio.

Předáme vám 100 % vybrané částky. Jak je to možné? Náš provoz hradí dobrovolné příspěvky našich dárců, proto si nebereme žádné provize ani poplatky. Navíc hradíme i poplatky spojené s bankovními transakcemi.

Dobročinné sbírky

Rádi pomůžeme všem, kteří by rádi založili dobročinnou sbírku. Ať už se jedná o nemocného kamaráda, podporu neziskové organizace nebo třeba záchranu kulturního projektu, jsme tady pro vás.

Komerční projekty

Pomocí odměnového crowdfundingu na Donio pomáháme zaběhlým projektům i novým nápadům. Chcete svůj projekt inovovat či jinak rozšířit? Máte u nás své místo!

Proč Donio?

  • Předáme 100 % vybrané částky
  • Hradíme za vás náklady spojené s platebními transakcemi
  • Založení sbírky či projektu je snadné a rychlé
  • Lidé vás mohou snadno podpořit, ať jsou kdekoli

Jak fungujeme

Kdo jsme my

Donio založil David Procházka, který už od školních let rád pomáhá druhým. David se obklopil týmem mladých inspirativních lidí, kteří do projektu vkládají své zkušenosti i srdce.

Donio ale není jen místem, kde získat finance pro sbírku nebo projekt. Od samého začátku se věnujeme edukaci a připravujeme zajímavý obsah tak, aby byl atraktivní pro uživatele napříč věkovými kategoriemi. Donio vzniklo, aby pomáhat druhým bylo jednodušší. Naším cílem je udělat z filantropie pozitivní návyk. I malou částkou lze totiž díky crowdfundingu někomu změnit život k lepšímu.

Chcete nám cokoliv napsat? Na vaše zprávy se těšíme na donio@donio.cz. Nebo se můžete každému z nás ozvat na jmeno@donio.cz.

#DonioTým

David Procházka

David
Procházka

Zakladatel

David přišel s nápadem založit Donio a také nás dal všechny dohromady. Už na střední dělal malá gesta, která způsobovala velkou radost: třeba v zimě s batohem plným termosek rozléval lidem bez domova čaj. V Donio se stará o to, abychom postavili tu nejlepší platformu, která vyvolá lidem na tvářích úsměvy.

Chcete s námi spolupracovat?
david@donio.cz

Barbora Prokopová

Barbora
Prokopová

Dobročinné sbírky

Barča má u nás na starosti zakládání dobročinných sbírek. Do Donio ji přivedla touha pomáhat druhým a věnovat se práci, která má smysl. Pochází z Vysočiny a mimo práci tráví čas ve škole, kde studuje práva, ve volném čase ráda sportuje, cestuje a zajímá se o psychologii.

Chcete založit dobročinnou sbírku?
pribehy@donio.cz – 731 439 931

Tereza Krejčí

Tereza
Krejčí

Komerční projekty

Tereza má na starosti komerční projekty. Po několika letech ve světě kávy hledala změnu a místo, kde by mohla uplatnit své komunikační schopnosti a zároveň se věnovat projektu, který má smysl. Mimo práci tráví nejraději čas s rodinou na výletech do přírody.

Chcete založit komerční projekt?
projekty@donio.cz – 605 239 031

Nicole Luková

Nicole
Luková

Fundraising

Nicole se od malička pohybuje okolo zvířat a sportu, což nakonec propojila a několik let se věnovala jízdě na koni. V Doniu využívá svou komunikativnost a chuť propojovat smysluplné projekty u neziskových organizací a firem. Ve volném čase ráda cestuje, chodí do divadla a poznává nové gastronomické zážitky.

Jste nezisková organizace/firma a máte zájem o spolupráci?
nicole@donio.cz – 736 299 227

Lenka Polzerová

Lenka
Polzerová

Back office a customer care

Lenka má na starosti back office a customer care. Ráda pomáhá druhým a vždy se jim snaží vykouzlit úsměv na tváři, proto práce v Donio byla jasnou volbou. Pochází z Moravy, kam se vždy ráda vrací. Svůj volný čas věnuje sportu, přírodě, knížkám a svým nejbližším.

Potřebujete s něčím poradit?
donio@donio.cz – 733 650 807

Petra Hajátková

Petra
Hajátková

Doklady

Petra má na starosti doklady. Vyzkoušela si vícero prací, ale ani finance nebo práce v obchodě nebyly podle jejích představ – žádná z nich nebyla pomoc lidem, kterou vnímá jako důležitou. Mezi její koníčky patří hlavně běh, občas maluje a ve zbytku volného času se věnuje rodině.

Potřebujete poradit s dokladováním sbírky?
doklady@donio.cz – 605 239 109

Jana Šuterová

Jana
Šuterová

COO

Jana zastřešuje provozní řízení a po boku Davida odpovídá za dosahování těch nejlepších možných výsledků při naplňování vize Donio. Klíč k úspěchu vidí v lidech a síle týmu jít za společným cílem. Sází při tom na vytváření motivujícího prostředí s důrazem na otevřenou komunikaci, férovost, empatii a neustálé hledání cest, jak pomáhat ostatním rozvíjet svůj potenciál a posouvat Donio dále.

jana@donio.cz

Michaela Pavelková

Michaela
Pavelková

Asistentka

Míša je původem z Valašska, ale možnosti velkoměsta ji přilákaly do Prahy. Její zájem pomáhat druhým a touha zapojit se do smysluplných projektů, ji nakonec přivedly do Donio.Nejraději tráví čas v přírodě, baví ji fotografování, ráda cestuje a poznává nové kultury. V Donio má na starosti věci týkající se provozu a veškerou administrativu spojenou s chodem společnosti.

Potřebujete s něčím poradit?
michaela.pavelkova@donio.cz – 731 169 400

Iveta Šplíchalová

Iveta
Šplíchalová

CMO

Iveta řídí v Donio a Dobrobot marketing, kterému se věnuje posledních 7 let. Má zkušenosti z technologických start-upů, nadací a za sebou i spolupráce s umělci nebo designery. Ráda a hodně cestuje, sportuje, vaří i jí. Zajímá se o umění a design a v poslední době začala navrhovat a šít. Poznávacím znamením je její bílý ovčák Falko.

iveta@donio.cz – 728 648 835

Cristina Carmen Baron

Cristina
Carmen Baron

Head of Marketing

Cristina věří v sílu marketingu měnit svět k lepšímu. Svou vášeň pro něj zúročila v Donio kde pomáhá budovat značku, zviditelňovat smysluplné projekty a měnit životy lidí. Zkušenosti získala v dynamickém prostředí startupů i v práci pro nadnárodní klienty. Mimo práci ji baví vzdělávání, rozvoj, ale i objevovat vintage kousky a gastronomické zážitky.

Máte dotaz týkající se komunikace či spolupráce?
cristina@donio.cz – 606 331 365

AH

Anna
Hunáková

Social media

anna@donio.cz

Josef Unčovský

Josef
Unčovský

E-mail marketing specialist

Pepa je hrdým Brňákem, co se v marketingu pohybuje pátým rokem a v Donio se stará o to, aby vám do schránek chodily pravidelné novinky z Donio světa. Svůj volný čas se snaží trávit co nejvíc aktivně, ať už ve fitness centru nebo venku se psem.

josef.uncovsky@donio.cz

František Soudek

František
Soudek

Product manager

František se před pár měsíci přestěhoval do Prahy, kde se jako spoluzakladatel podílí na dobročinné aukční platformě DOBROBOT. Slovo dalo slovo a našla se příležitost i pro spolupráci v Donio, kde má nyní na starosti řízení produktového vývoje. Jeho životními hodnotami jsou láska, smysluplnost, jednoduchost a rovnováha. Přeje si být inspirací pro druhé a pomáhat ostatním nacházet svoje životní poslání.

frantisek@donio.cz

Ľubomír Ruska

Ľubomír
Ruska

UX designer

Ľubo je původem ze Slovenska a žije ve vesničce za Prahou. Proplul agenturami, startupy, vydavatelstvími a korporáty aby našel svůj přístav v Donio. Má na starost UX. Pokud neřeší dizajn, většinou se kouká na filmy a řeší vše kolem nich, cestuje, hlavně po severských krajinách, chodí do lesa nebo vaří a jí skvělé jídlo, které zbožňuje.

lubomir@donio.cz

Branislav Berč

Branislav
Berč

CTO

Braňo pochází z Košic, ale již mnoho let žije v Praze. Do Donio ho přivedla touha podílet se na smysluplném projektu a má zde na starosti vývojový tým. Je velkým nadšencem do technologií a psychologie. Rád tráví čas s rodinou, chodí na hory, do sauny nebo relaxuje u dobré knihy.

Josef Šupka

Josef
Šupka

Vývojář

Josef je původem ze Slovácka, ale už delší čas žije v Praze. Do Donio ho přivedla touha pracovat na smysluplném projektu. Má na starost zlepšování webu a jeho rozšiřování o nové možnosti.

Martin Slavíček

Martin
Slavíček

Vývojář

Martin se věnuje vývoji nových funkcionalit webu, aby přispívání bylo ještě snazší.

Jan 'Sob' Soběslav

Jan
'Sob' Soběslav

Vývojář

Sob má za sebou deset let vývoje software a rozhodl se své zkušenosti využít pro dobrou věc. Sám by rád pomáhal zejména zvířatům.

Maria Kokoreva

Maria
Kokoreva

Application Support Specialist

Maria se stará o hladký chod interních aplikací a podporu kolegů v rámci firmy při různých technických problémech. S bohatými zkušenostmi z fintech sektoru a nedávnou rekvalifikací na Full-Stack Web Developera, přináší do týmu hluboké znalosti a nadšení. Až vyroste, bude z ní nadšená Front-End vývojářka, mezitím se věnuje učení nových technologií a frameworků. Když není ponořena do kódu, najdete ji na lezecké stěně nebo na lekci jógy.

maria@donio.cz

Michael Horký

Michael
Horký

Data

Michael nám pomáhá porozumět datům a lépe se na jejich základě rozhodovat. Prošel startupy i korporáty, interními i externími spoluprácemi, ale Donio je ten opravdu smysluplný projekt, který dlouho hledal, navíc s jedinečným kolektivem dobrých lidí.