Sbírka ukončena:

Neurorehabilitace pro chlapce v pěstounské péči

Vybráno 0 Kč 800 Kč
54 000 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
400 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Neurorehabilitace pro chlapce v pěstounské péči

Všechny sbírky ověřujeme

Představení sbírky

Jsem pěstounkou samoživitelkou a starám se o šestiletého Davídka. Davídek se narodil jako zdravé dítko. Bohužel byl v devíti měsících svého věku svou biologickou maminkou pohozen na zem, udeřil se do hlavičky a ochrnul na levou polovinu těla. 

Davídek potřebuje intenzivně rehabilitovat, aby zlepšil hybnost své levé ruky, kterou nyní nemůže moc používat z důvodu ochrnutí. Bohužel speciální rehabilitace nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění, proto se obracím s žádostí o pomoc s financováním tolik potřebných speciálních rehabilitací pro Davídka.

Komu pomůžeme?

Nynější diagnóza šestiletého Davídka zní: dětská mozková obrna s levostrannou hemiparezou, šilhání, ADHD, narušené komunikační dovednosti a středně těžká mentální retardace s opožděným vývojem na úrovni nyní zhruba 3 let.

I přes těžké začátky má Davídek velké štěstí, jelikož díky neustálým rehabilitacím krásně chodí i běhá. Ale ručička i přes veškeré snahy stále neposlouchá. Její hybnost je zhruba na 10 až 20 procentech. Slouží mu pouze k přidržení, někdy opření se při sedu, ale rozhodně ji nemůžeme popsat jako plnohodnotnou. Díky vykroucení ručičky do strany jí nemůže používat téměř na nic, včetně sebeobsluhy a mnohdy jej omezuje i při hraní. Denně musí Davídek používat spoustu různých typů ortéz a každý týden navštěvujeme rehabilitace v Arcadě v Ostravě.

Davídek potřebuje neustálou rehabilitaci, nejen pro levou ručičku, ale i ergoterapii, kde se učí koncentrovat a kontrolovat záchvaty vzteku a negativismu. Vkládám do nich velké naděje, protože jsem od počátku viděla velké pokroky, které pod zkušeným okem milých terapeutek dělá a my jsme nadšeni při každém, i malém zlepšení.

Jsem velmi šťastná, protože Davídek je úžasný, usměvavý chlapeček, který na rehabilitacích tvrdě pracuje a snaží se, aby mě i terapeutkám udělal radost. 

Bohužel nás potřebné speciální rehabilitace i zdravotní pomůcky stojí spoustu peněz, a proto bych vás ráda oslovila s prosbou o finanční příspěvek.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou využity na speciální ambulantní rehabilitace Davídka v rehabilitačním centru Arcada v Ostravě. Davídek podstupuje speciální rehabilitace pravidelně a vzhledem k pozitivnímu efektu potřebuje další rehabilitace. Bohužel tyto speciální rehabilitace nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění.

Pokud se vybere cílová částka, bude moci Davídek rehabilitovat až 60 hodin. Pokud se podaří vybrat více, bude moci Davídek rehabilitovat více hodin a zlepšovat dále svůj zdravotní stav. 

Srdečně děkujeme za jakýkoliv příspěvek pro Davídka, který nám s rehabilitacemi pomůže. Velmi si toho vážíme. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
300 Kč  •  12. 8. 2022 9:30
Štědrý dárce
500 Kč  •  17. 6. 2022 17:21

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat