Úspěšně vybráno:

Pomohli jste umírajícím být doma až do konce. Děkujeme!

Vybráno 0 Kč 139 155 Kč
80 000 Kč
 -
355 dárců
Celkem se zapojilo
392 Kč
Průměrná výše daru
40 000 Kč
Nejvyšší dar
88 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste umírajícím být doma až do konce. Děkujeme!

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Fórum mobilních hospiců, z. s., Fórum mobilních hospiců
Datum přidání
4. 10. 2022
Poslední aktualita

13. 12. 2022 9:55

Děkujeme za podporu mobilních hospiců

Vážení a milí dárci,

chtěli bychom Vám ze srdce poděkovat za Vaši podporu Fóra mobilních hospiců. I díky Vašemu daru budeme moci dál podporovat mobilní hospice v celé republice a zlepšovat podmínky pro jejich práci. Věříme, že společně se nám podaří dosáhnout toho, že každý umírající člověk bude moci strávit poslední chvíle života doma se svými blízkými a důstojně. Pokud vás zajímají novinky ze světa mobilních hospiců, podívejte se na naše webové stránky nebo na facebook

Monika Marková a tým Fóra mobilních hospiců

Zobrazit celou aktualitu

Diváci Ulice společně pro Fórum mobilních hospiců

Téměř každý z nás se v životě dostane do situace, kdy se potřebuje postarat o své těžce nemocné a umírající blízké. Pak nás čeká těžké rozhodování, zda péči o ně zvládneme v domácím prostředí nebo bude nutné, aby strávili své poslední chvíle v nemocnici nebo hospici.

V mnoha případech je péče doma možná, ale často s sebou přináší mnoho obav a možných komplikací. Právě s tím umí mobilní hospice pomáhat. Jejich fungování, rozvoj a finanční stabilitu zase pomáhá z velké části zajišťovat Fórum mobilních hospiců. Právě proto se seriál Ulice rozhodl oslovit své diváky v Magdině příběhu a požádat je o zapojení do sbírky, která finančně podpoří právě provoz Fóra mobilních hospiců.

K podpoře sbírky se přidalo hned několik herců Ulice, aby poukázali na to, jak důležité toto téma je. Mezi nimi jsou Markéta Stehlíková, která dlouhodobě spolupracuje s mobilním hospicem Ondrášek, Alena Štréblová, která podporuje domácí hospic Athelas, a Filip Rajmont, který má osobní zkušenost s domácí péčí. Díky nim získaly mobilní hospice mediální prostor, který by pro ně byl za normálních okolností jen složitě dosažitelný.

A teď už je to na nás. Pokud nám dává existence mobilních hospiců smysl, můžeme to dát najevo symbolickým příspěvkem. Kdyby totiž každý z diváků Ulice věnoval 10 kč, znamenalo by to téměř 10 milionů, které by zajistily kompletní provoz Fóra a podporu hospiců na čtyři roky.

Zajímá vás, co všechno Fórum mobilních hospiců dělá? Pak směle pokračujte ve čtení.

Příběh jednoho a tisíců dalších

Jmenuju se Ilona, je mi 55 let a pracuju jako úřednice na poště. Před nedávnem nám do života zasáhla nemoc. Lékaři tatínkovi řekli, že jeho nemoc nejde už vyléčit a postupuje rychle. Všechna vyšetření a pobyty v nemocnici jsou pro něj i pro nás vyčerpávající. Táta už chce jediné, když mu to síly dovolí, chtěl by se jet podívat na chatu a hlavně by chtěl být doma s mámou a užít si vnoučat. Kdo ho ale bude ošetřovat, když nebude v nemocnici? Zvládneme se o něj postarat?”  

Tyto a další otázky napadají nejen Ilonu, ale mnoho dalších pečujících i samotné pacienty. V České republice ročně umírá asi 110 tisíc lidí. Z toho 70 tisíc lidí umírá v důsledku nemoci, která má předvídatelný průběh. Z průzkumů víme, že doma si přeje zemřít až 80 % lidí. Je možné i v případě, že člověk trpí nevyléčitelnou nemocí s komplikovaným průběhem, dožít doma?  

Ano. Domácí (mobilní) hospice umožňují lidem, kteří trpí nevyléčitelnou nemocí, prožít poslední dny svého života doma, se svými blízkými, ale zároveň s potřebnou lékařskou péčí. Lékaři a zdravotní sestry domácích hospiců jsou dostupní 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a za umírajícími pacienty jezdí přímo domů. Tým domácího hospice poskytuje nejen lékařské služby, ale také psychologickou podporu, pomůže s úředními úkony spojenými s péčí o umírajícího a umí se postarat i o duchovní potřeby umírajícího či zapůjčit potřebné pomůcky. 

Mobilní hospice se starají o pacienty. My jako Fórum mobilních hospiců se staráme o hospice, aby měly pro svou práci co nejlepší podmínky. Sdružujeme 41 mobilních hospiců v ČR. Vyjednáváme s politiky, úředníky a pojišťovnami o co nejlepších podmínkách pro fungování domácích hospiců. Vzděláváme a podporujeme sdílení zkušeností mezi odborníky z mobilních hospiců. Propagujeme domácí hospicovou péči, aby co nejvíce lidí vědělo, že oni nebo jejich blízcí mají možnost zemřít důstojně, obklopeni svými blízkými a doma. 

Zapojte se a podpořte dobrou myšlenku

Podpořte naší společnou vizi, aby každý člověk, který si to přeje, mohl prožít závěr života i přes komplikace nevyléčitelné nemoci doma se svými blízkými, bez bolesti a důstojně. Jsme vděční, že ve spolupráci s tvůrci seriálu Ulice se letos na podzim pokusíme služby mobilních hospiců přiblížit více než milionu diváků, kteří se pravidelně na Ulici dívají.

Jak se můžete zapojit vy?

  1. Přispějte. Kdyby každý divák Ulice dal 10 kč, tak získáme 10 milionů a pomůžete zajistit další provoz Fóra.
  2. Mluvte se svými blízkými o tom, jak by si přáli prožít své poslední dny. Na rozhovory o našich přáních a představách není nikdy brzy.
  3. Dejte vědět ostatním, že tu jsou Mobilní hospice pro umírající i jejich pečující. Příští rok se třeba můžete zapojit do Papučového dne!

Na co peníze využijeme?

Peníze využijeme hlavně na vzdělávání a osvětové aktivity. Domácích hospiců jsou v celé České republice desítky. Ne všichni, kteří by jejich pomoc potřebovali, ale o jejich existenci vědí. Ani ti šťastnější, kteří hospice znají, si často nedokážou představit, jak poskytovaná péče v domácím prostředí probíhá. Proto je potřeba o naší péči mluvit s veřejností i odborníky. 

Děkujeme

Děkujeme, že nám pomáháte zlepšit podmínky pro práci těch, kteří i vám jednou mohou pomoct strávit poslední chvíle doma se svými blízkými a přitom netrpět bolestí na těle, ani na duši.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

13. 12. 2022 9:55

Děkujeme za podporu mobilních hospiců

Vážení a milí dárci,

chtěli bychom Vám ze srdce poděkovat za Vaši podporu Fóra mobilních hospiců. I díky Vašemu daru budeme moci dál podporovat mobilní hospice v celé republice a zlepšovat podmínky pro jejich práci. Věříme, že společně se nám podaří dosáhnout toho, že každý umírající člověk bude moci strávit poslední chvíle života doma se svými blízkými a důstojně. Pokud vás zajímají novinky ze světa mobilních hospiců, podívejte se na naše webové stránky nebo na facebook

Monika Marková a tým Fóra mobilních hospiců

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
105 Kč  •  2. 1. 2023 16:50
Štědrý dárce
200 Kč  •  25. 12. 2022 19:08
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  24. 12. 2022 5:37
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  23. 12. 2022 7:27
Štědrý dárce
20 Kč  •  22. 12. 2022 22:24
DobroDárce
100 Kč  •  22. 12. 2022 16:29
DobroDárce
200 Kč  •  22. 12. 2022 12:29
Milý dárce
100 Kč  •  22. 12. 2022 12:14
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  22. 12. 2022 10:54
Laskavý dárce
500 Kč  •  22. 12. 2022 10:48
DobroDárce
100 Kč  •  22. 12. 2022 10:42
Laskavý dárce
10 Kč  •  22. 12. 2022 9:22
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  22. 12. 2022 9:08
Milý dárce
300 Kč  •  22. 12. 2022 8:39
Aneta
100 Kč  •  22. 12. 2022 8:29
Díky za to, co děláte.
Velkorysý dárce
300 Kč  •  22. 12. 2022 7:47
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  22. 12. 2022 7:09
Štědrý dárce
50 Kč  •  22. 12. 2022 6:10
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  21. 12. 2022 19:09
Eva
1 000 Kč  •  21. 12. 2022 15:25
Ráda jsem přispěla na užitečnou věc

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat