Sbírka ukončena:

Útočiště pro opuštěné pejsky

Milník 1/2

Jsme v půlce a můžeme se začít těšit na budování :)

Vybráno 0 Kč 100 500 Kč
95 000 Kč

Milník 2/2

Jsme v cíli, děkujeme, že nám pomáháte pomáhat :))

Vybráno 0 Kč 100 500 Kč
190 000 Kč
 -
165 dárců
Celkem se zapojilo
609 Kč
Průměrná výše daru
16 600 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Útočiště pro opuštěné pejsky

Milník 1/2

Jsme v půlce a můžeme se začít těšit na budování :)

Vybráno 0 Kč 100 500 Kč
95 000 Kč

Milník 2/2

Jsme v cíli, děkujeme, že nám pomáháte pomáhat :))

Vybráno 0 Kč 100 500 Kč
190 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Dočasná péče u Pardubic z. s.
Datum přidání
18. 3. 2025
Poslední aktualita

19. 5. 2025 14:27

Děkujeme ❤️

Chtěli bychom ze srdce poděkovat všem, kteří přispěli do naší sbírky na podporu pejsků z útulku. I když se nevybrala celá cílová částka na vybudování noveho zázemí, každý příspěvek pro nás znamená obrovskou pomoc. Díky vám budeme schopni pokrýt naklady na veterinární péči a zajistit lepší podmínky pro naše svěřence jinou cestou.

Vaše podpora je pro nás motivací pokračovat v naší práci a pro pejsky znamená naději na lepší život. Děkujeme, že v tom jedete s námi!

S vděčností,
Dobrovolnici Dočasné péče u Pardubic z.s. 

Zobrazit celou aktualitu

Kdo jsme a komu pomáháme?

Opuštěným a nechtěným pejskům se věnujeme již dlouhých 14 let. 

Za tu dobu se nám podařilo najít nový domov pro více než 650 psích ocásků. Po celou dobu našeho působení dotujeme provoz z vlastních finančních zdrojů, ale ty nám bohužel aktuálně nestačí na zřízení bezpečného útočiště pro nově zachraňované psí bezdomovce.

Proč a jak pomáháme?

Opuštěným pejskům pomáháme, protože pouhá lítost nestačí a je třeba aktivně pomáhat. Máme domek a vlastní zahrádku, kde se pejskům mnohem lépe daří vrátit zpět do života, než v přeplněných útulkových kotcích.

Pejsky si z útulků / množíren / ulice i přímo od nezodpovědných majitelů bereme k nám domů, do Dočasné péče u Pardubic, kde se nám daří jim vracet chuť i radost ze života a poté i najít ten nejlepší stálý domov. Veškerý svůj volný čas, peníze, movité i nemovité věci jim poskytujeme zcela dobrovolně a nezištně. No dobře, ne tak úplně nezištně… ten pocit, když vidíme, jak šťastně a s nadějí v srdci odchází do nového milujícího domova pejsek, který k nám přišel v naprosto zoufalém stavu, je obrovská odměna :)

Pejskové, kteří k nám přijdou v takovém stavu, že již není reálné najít pro ně nový domov, protože si je nikdo (ze spousty logických důvodů) osvojit nechce, naleznou svůj trvalý milující domov přímo u nás v naší stálé smečce. Abychom mohli pomáhat i nadále potřebujeme vybudovat zázemí pro stále nově příchozí bezprizorní pejsky.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na nákup zatepleného obytného kontejneru – tedy prostoru, kde budou moci pejskové přespávat jak v zimních tak letních měsících. Tento prostor bude používán výhradně pro opuštěné dočaskové pejsky – jako karanténa pro nově příchozí a jako bezpečný prostor pro pejsky, kteří nemohou být z různých důvodů bez dozoru ponecháni v hlavní smečce nebo doma v obývacím pokoji… Vytvoří se tak nový volný prostor, který v tuto chvíli nemáme a zoufale nám pro naši další pomoc chybí.

Pokud by se cílovou částku nepodařilo vybrat, použijeme finance na úhradu veterinárních výdajů a potřeb pro pejsky.

Pokud by se nějakým zázrakem podařilo cílovou částku překonat, tak budou finance taktéž použity na úhradu veterinárních výdajů a potřeb pro pejsky. 

Aktuality

19. 5. 2025 14:27

Děkujeme ❤️

Chtěli bychom ze srdce poděkovat všem, kteří přispěli do naší sbírky na podporu pejsků z útulku. I když se nevybrala celá cílová částka na vybudování noveho zázemí, každý příspěvek pro nás znamená obrovskou pomoc. Díky vám budeme schopni pokrýt naklady na veterinární péči a zajistit lepší podmínky pro naše svěřence jinou cestou.

Vaše podpora je pro nás motivací pokračovat v naší práci a pro pejsky znamená naději na lepší život. Děkujeme, že v tom jedete s námi!

S vděčností,
Dobrovolnici Dočasné péče u Pardubic z.s. 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

VF
300 Kč  •  17. 5. 2025 15:07
Děkuji za Vaši práci
Laskavý dárce
300 Kč  •  17. 5. 2025 14:34
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  17. 5. 2025 13:58
Štědrý dárce
300 Kč  •  17. 5. 2025 13:58
Milý dárce
200 Kč  •  17. 5. 2025 13:57
Štědrý dárce
300 Kč  •  17. 5. 2025 13:53
Milý dárce
1 000 Kč  •  17. 5. 2025 12:39
DobroDárce
500 Kč  •  17. 5. 2025 12:31
Milý dárce
500 Kč  •  17. 5. 2025 12:03
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  17. 5. 2025 11:54
Štědrý dárce
16 600 Kč  •  17. 5. 2025 9:52
Laskavý dárce
1 500 Kč  •  17. 5. 2025 8:57
Štědrý dárce
300 Kč  •  17. 5. 2025 1:36
Milý dárce
100 Kč  •  16. 5. 2025 23:16
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  16. 5. 2025 22:49
Dobrosrdečný dárce
700 Kč  •  16. 5. 2025 20:55
DobroDárce
600 Kč  •  16. 5. 2025 16:53
Štědrý dárce
200 Kč  •  16. 5. 2025 14:08
Štědrý dárce
600 Kč  •  16. 5. 2025 12:44
Marci P.
200 Kč  •  16. 5. 2025 12:07
Děkuju, že se staráte...
Laskavý dárce
100 Kč  •  16. 5. 2025 9:37
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  16. 5. 2025 8:29
Ivanka S.
100 Kč  •  16. 5. 2025 8:17
Díky Vám všem lidským andělům....jinak nevím....

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Dokončené Dobrovýzvy

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Donio logo
Útočiště pro opuštěné pejsky Podpořte sbírku

Útočiště pro opuštěné pejsky

Již 14 let se věnujeme opuštěným pejskům, kterým hledáme nový domov. Naše úsilí pomohlo více než 650 psům, ale nyní potřebujeme vaši pomoc. Chceme vybudovat nové útočiště pro další psí bezdomovce, protože naše zdroje nestačí. Pomozte nám pokračovat v této důležité práci.

Vybráno 100 500 Kč 165 dárců