Pomozte připravit dobrovolníky do nemocnic a sociálních služeb
Tuto sbírku jsme ukončili.
Toto jsou další příběhy, které můžete podpořit.
Pomozte připravit dobrovolníky do nemocnic a sociálních služeb
Všechny sbírky ověřujeme
9. 11. 2021 10:47
Poděkování dárcům
Povedlo se! Společně s kolegy a kolegyněmi jsme pro dobrovolníky zorganizovali celkem 19 bezplatných kurzů Základy ošetřovatelství. Kurzy probíhaly nejčastěji v Brně, ale třeba i v Hradci Králové. I díky skvělým lektorkám byli účastníci kurzu nadšení a s daleko větší sebedůvěrou pak během pandemie COVID 19 pomáhali, nejčastěji v nemocnicích a pobytových sociálních službách. Jejich pomoc bude pravděpodobně nadále žádána a pokud tomu tak bude, i my budeme nadále kurzy realizovat. To vše se nám povedlo i díky Vám, Vaší finanční podpoře a Vašemu sdílení.
Děkujeme!
Realizační tým portálu Chcipomoct.cz z ACSA.
Chcipomoct.cz je celorepublikový portál organizující pomoc dobrovolníků. Portál nově nabízí dobrovolníkům možnost získat znalosti a dovednosti v základech ošetřovatelství. Reaguje tak na potřeby institucí (zdravotních a sociálních) v současné koronavirové situaci a to na nedostatek potřebného personálu. Kurz se povedl do týdne zorganizovat, co bylo možné se zapůjčilo, ale stále chybí finance na základní pomůcky k praktické výukce.
Kdo sbírku organizuje?
Akademické centrum studentských aktivit, které provozuje od počátku března portál Chcipomoct.cz. Tento celorepublikový portál zaznamenává, třídí a propojuje dobrovolníky s žádostmi o pomoc, v mnoha případech také hledá nové možnosti řešení požadavků, neboť jen samotné propojení nestačí.
Proč ji realizuje a co je jejím cílem?
Při první vlně koronaviru vznikl celorepublikový portál Chcipomoct.cz pro organizaci pomoci dobrovolníků. Dobrovolníci pomáhali hlavně s výrobou a distribucí ochranných pomůcek a dezinfekce. Při realizaci projektu jsme navázali spolupráci a strategické partnerství s některými kraji (s Jihomoravským krajem, Středočeským krajem, Ústeckým kraje), městy (České Budějovice, Brno, Jihlava) a univerzitami (Vysoké učení technické v Brně, Masarykova univerzita, Akademie výtvarných umění v Praze) a v jednání jsou další.
V druhé vlně jsme se rozhodli pro dobrovolníky zrealizovat bezplatný jednodenní kurz Základy ošetřovatelství – kurz základních dovedností pro realizaci dobrovolnické činnosti ve zdravotnických a sociálních službách. Cílem kurzu je chránit dobrovolníky tím, že se seznámí se základy ochrany proti infekčním onemocnění a zároveň si osvojí dovednosti v základech ošetřovatelské péče, aby mohli být v sociálních a zdravotních službách plně k dispozici. Důvodem bylo zjištění, že potřeba dobrovolníků je hlavně v nemocnicích a v sociálních službách. Dobrovolníci se zdravotním vzděláním byli raz dva rozebráni a viděli jsme zde příležitost pro ostatní dobrovolníky.
Komu sbírka pomůže?
Dobrovolníkům, kteří mají zájem vykonávat dobrovolnickou práci v nemocnicích a v sociálních službách, avšak nemají k tomu patřičné dovednosti čímž by personálu v sociálních službách a nemocnicích nebyli tak užiteční.
Potažmo tím dobrovolníci pomohou nemocnicím a sociálním službám nadále poskytovat své služby i v situaci, kdy je personál nemocný, v karanténě anebo je ho zkrátka z důvodu korona krize potřeba více.
Je pro nás důležité, aby dobrovolníci, kteří chtějí poskytnout svůj čas a pomáhat, měli kurz bezplatný.
Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?
Prostory poskytneme vlastní, hlavní organizátoři a lektoři kurzu jsou dobrovolníci, avšak ne všechny pomůcky lze získat darem, a právě na nákup pomůcek ke kurzu bychom rádi využili sbírku.
Konkrétně, pokud získáme:
(*) Do 30 000 Kč – Peníze využijeme k nákupu základních pomůcek pro opakované použití, jako je teploměr, tlakoměr, fonendoskop, ložní prádlo, pomůcky ke krmení pacienta, k podpoře vylučování a k provádění pravidelné hygieny u pacienta. Dále peníze využijeme pro nákup jednorázových pomůcek pro osobní ochranu a ošetřovatelskou péči.
(**) Do 90 000 Kč – K předešlým věcem přidáme UV lampu pro nácvik správné hygieny rukou, včetně emulze (snadný způsob, jak provádět kontroly provádění dezinfekce rukou pomocí fluorescenční emulze a UV světla) a figurínu pro nácvik ošetřovatelské péče.
Nelekněte se, kurz jsme začali již tento týden realizovat (není na co čekat, poptávka po těchto dobrovolnících je veliká), jak se nám povedl můžete sledovat zde. Co šlo, tak jsme si krátkodobě zapůjčili, co se týká základních a jednorázových pomůcek, tak ty jsme si již zakoupili za zapůjčené peníze a se zbylým nákupem, který ještě zdokonalí náš kurz, čekáme na to, jak dopadne sbírka.
Zpětná vazba na první proběhlý kurz:
„Chtěla bych vám moc poděkovat, hlavně paní lektorce Andrejce, která byla jedním slovem neuvěřitelná. Všechny věci, co říkala, mají neuvěřitelný přesah do života. Těžko si dovedu představit lépe strávený čas," Tereza.
Jak se nám dařilo při první vlně můžete vidět zde.
Aktuality
9. 11. 2021 10:47
Poděkování dárcům
Povedlo se! Společně s kolegy a kolegyněmi jsme pro dobrovolníky zorganizovali celkem 19 bezplatných kurzů Základy ošetřovatelství. Kurzy probíhaly nejčastěji v Brně, ale třeba i v Hradci Králové. I díky skvělým lektorkám byli účastníci kurzu nadšení a s daleko větší sebedůvěrou pak během pandemie COVID 19 pomáhali, nejčastěji v nemocnicích a pobytových sociálních službách. Jejich pomoc bude pravděpodobně nadále žádána a pokud tomu tak bude, i my budeme nadále kurzy realizovat. To vše se nám povedlo i díky Vám, Vaší finanční podpoře a Vašemu sdílení.
Děkujeme!
Realizační tým portálu Chcipomoct.cz z ACSA.
- Vystavíte mi potvrzení o daru?
-
Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.
- K čemu mi potvrzení o daru bude?
-
Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.
- Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?
-
V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.
- Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?
-
Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.
- Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?
-
Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.
300 Kč • 25. 5. 2021 8:16
200 Kč • 14. 5. 2021 16:51
1 500 Kč • 18. 3. 2021 20:03
200 Kč • 6. 3. 2021 19:21
1 000 Kč • 4. 3. 2021 11:07
500 Kč • 21. 2. 2021 21:32
500 Kč • 8. 1. 2021 19:34
100 Kč • 19. 11. 2020 9:44
100 Kč • 6. 11. 2020 17:51
300 Kč • 6. 11. 2020 11:00
Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?
Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak Dobrovýzva funguje
- Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
- Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
- Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.